[Viri 42] Aleksandra Gačić: Ko zatonejo sanje romantičnega Jugoslovana – izseljenski dnevnik dr. Bogumila Vošnjaka

V teh dneh je izšla 42 številka zbirke Viri. V letošnji številki dr. Aleksandra Gačić predstavlja življenje dr. Bogumila Vošnjaka med leti 1948 in 1959. Izseljenski dnevnik dr. Bogumila Vošnjaka je odlično in hkrati nenadejano nadaljevanje Vošnjakovega dnevnika iz vélike vojne, ki ga je leta 1994 objavil mag. Vladimir Kološa.

Letos sicer mineva 60 let od smrti dr. Bogumila Vošnjaka, enega izmed vidnejših slovenskih politikov in intelektualcev z začetka 20. stoletja, zato se je avtorica odločila za objavo dnevnika dr. Vošnjaka iz obdobja, ko je ta kot izseljenec živel v ZDA. Dnevnik naslika dokončno podobo Vošnjakovega življenja, razmišljanja in politične usmeritve, ki ji je zvesto sledil vse svoje življenje, čeprav je bilo jasno, da je vendarle ne bo nikdar mogoče realizirati.

Dnevnik hrani Arhiv Studia Slovenica v lastništvu dr. Janeza Arneža.

Za nakup publikacije pišite na tajnik[afna]arhivsko-drustvo.si. Viri št. 42 so na voljo tudi tukaj.

[Viri 42] Aleksandra Gačić: Ko zatonejo sanje romantičnega Jugoslovana – izseljenski dnevnik dr. Bogumila Vošnjaka
Scroll to top