Mednarodni arhivski teden 2021

Tudi letos Mednarodni arhivski svet (ICA) za mednarodni arhivski teden – #IAW2021 – ponuja obsežen program spletnih seminarjev, na katerih bodo strokovnjakinje in strokovnjaki iz arhivov in arhivskega področja delili svoje poglede na #EmpoweringArchives oziroma opolnomočenje arhivov.

Vodilne teme letošnjih pogovorov bodo:

  • Odgovornost in preglednost.
  • Sodelovanje in mreženje.
  • Raznolikost in vključenost.

PROGRAM SPLETNIH SEMINARJEV [klik].

Spletni seminarji IAW2021 bodo med 7. in 11. junijem. Letošnji arhivski teden bo odprla razprava o temah, ki segajo od vloge arhivov pri zagotavljanju odgovornosti in preglednosti, kako digitalizacija vpliva na to, čigave zgodbe pripovedujemo, kako lahko mreženje in sodelovanje okrepita delo arhivistov in arhivskih organizacij ter kako lahko bolje pristopimo k umetni inteligenci v naši arhivski praksi.

Za praznovanje mednarodnega arhivskega dne, 9. junija, sta organizirana sta dva posebna spletna seminarja:

Spletni seminarji bodo potekali v angleščini, francoščini in španščini, ob podpori in sodelovanju institucionalnih partnerjev in sekcij Mednarodnega arhivskega sveta: Združenje latinskoameriških arhivistov (ALA), UNESCO, DPC, Sekcija ICA za arhive in človekove pravice, aktivni člani ICA programa New Professionals, …

Mednarodni arhivski teden 2021
Scroll to top