31. zborovanje Arhivskega društva Slovenije

Bohinjska Bistrica, 5. 10. – 6. 10. 2023

Spoštovani,

v soorganizaciji z Zgodovinskim arhivom Ljubljana vas vabimo na 31. zborovanje Arhivskega društva Slovenije, ki bo 5. in 6. oktobra 2023 v Bohinjski Bistrici – v Bohinj Eco Hotelu.

Letošnja obravnavana tema je »Arhivi kot centri informacij: možnosti in priložnosti uporabe digitalnih tehnologij pri ohranjanju, uporabi in promociji arhivskega gradiva.« Avtorji prispevkov bodo izpostavili rezultate in dobre prakse uporabe digitalnih tehnologij pri ohranjanju, uporabi in promociji arhivskega gradiva tako v fizični kot v digitalni obliki ter seveda izzive, s katerimi se arhivski delavci pri tem srečujejo.

Drugi dan zborovanja se bo odvila tudi okrogla miza. Rdeča nit pogovora bo umetna inteligenca in možnosti vpeljave novih digitalnih procesov v arhive, prenos dobrih praks iz sorodnih institucij, strokovna terminologija s področja digitalizacije in druga odprta vprašanja.

Vabljeni, da se nam pridružite v Bohinjski Bistrici.

Program zborovanja

Za ogled programa kliknite na fotografijo.

Prijavnica
Prijave so zaključene, rok za prijavo je bil 20. 9. 2023.

Kotizacija

Kotizacija znaša:
– 50,00 € za člane društva,
– 60,00 € za nečlane društva.
V kotizacijo je vključen zbornik, drugi materiali zborovanja, obisk muzejev in družabna večerja.

Kotizacijo nakažite na TRR:
SI56 0208 3001 9446 150 odprt pri NLB d.d.,
s pripisom kotizacija2023
SWIFT: LJBASI2X
davčna številka: 31078745
(v skladu s 1. odstavkom 94. člena ZDDV-1 nismo zavezanci za DDV)

Če vam kotizacijo plača ustanova, na prijavnico pripišite ime ustanove. Ob individualnih prijavah pošljite kopijo položnice ali drugega dokumenta o plačani kotizaciji na tajnik@arhivsko-drustvo.si.

Lokacija zborovanja in nastanitev

Zborovanje bo potekalo v hotelu Bohinj Eco Hotel, Triglavska cesta 17, 4264 Bohinjska Bistrica.

Udeleženci zborovanja si sami uredijo nastanitev in kosilo.

Nastanitev in kosilo v hotelu Bohinj Eco Hotel je potrebno rezervirati najpozneje 20. septembra 2023. Navodila za rezervacijo in ponudba hotela Bohinj Eco Hotel za udeležence zborovanja.

Družabna večerja

Družabni večer bo potekal v dvorani Paviljon hotela Bohinj Eco Hotel.

Dodatne informacije:
Anja Props, tajnica društva
tajnik@arhivsko-drustvo.si
t +386 (0)1 241 42 58

Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.

Organizacija

Za podporo se zahvaljujemo