Slavnostna akademija ob 70. obletnici Arhivskega društva Slovenije

26. marca 2024 je v prostorih Arhiva Republike Slovenije potekala slavnostna akademija ob 70. obletnici ustanovitve Arhivskega društva Slovenije. Slovesnosti se je udeležilo okoli 80 članic in članov ter gostje, med njimi državni sekretar na Ministrstvu za kulturo Matevž Čelik Vidmar, ki je tudi nagovoril zbrane, in vodja Sektorja za muzeje, arhive in knjižnice na Ministrstvu za kulturo mag. Nina Zupančič Pušavec. Po pozdravu predsednice društva Mojce Horvat so se zvrstili slavnostni govornik dr. Bojan Cvelfar, mag. Nada Čibej je spregovorila o zgodovini društva, Marija Hernja Masten pa v imenu novoimenovanih častnih članov. Osrednji dogodek slovesnosti je bil podelitev nazivov novim častnim članom: dr. Zdenki Radminič Bonin, dr. Bogdanu Kolarju, Mariji Hernja Masten, Meti Matijevič, Emici Ogrizek, Juriju Rosi in dr. Jedert Vodopivec Tomažič. Dogodek so z glasbo popestrili učenci glasbene šole Matije Tomca.

Foto: Borut Jurca, Arhivsko društvo Slovenije

Slavnostna akademija ob 70. obletnici Arhivskega društva Slovenije